aktualności biznes i ekonomia

Zamek elektroniczny do ważnych pomieszczeń

Niektóre pomieszczenia w firmie wymagają szczególnej ochrony, a co za tym idzie dobrego zabezpieczenia wejścia, w taki sposób, aby nie mogła się dostać do środka żadna osoba niepowołana. Jednym z rozwiązań, które na to pozwala jest zamek elektroniczny, który można zamontować właśnie w takich newralgicznych miejscach. Zapewni to bezpieczeństwo rzeczy lub danych, które znajdują się w danym pokoju, czy też innym pomieszczeniu. Zamek taki znajduje zastosowanie na przykład w serwerowni, czy też innych głównych pomieszczeniach firmy. Dzięki temu, że do jego otwarcia trzeba użyć specjalnej karty, do środka wejdą tylko osoby, które są w jej posiadaniu.

 

Pojedynczy zamek elektroniczny czy seria zamków do drzwi wejściowych?

Możemy zamontować w firmie pojedynczy zamek elektroniczny, w przypadku najważniejszego pomieszczenia, na przykład wspomnianej wyżej serwerowni. Możemy jednak również zdecydować się na bardziej rozbudowany system, który zakłada zamontowanie takiego zamka elektronicznego do drzwi w wielu pomieszczeniach. O ile jeden zamek można obsługiwać jedynie kartą, czyli w systemie off-line, o tyle taką rozbudowaną sieć można obsługiwać on-line, co daje nam dosyć szerokie możliwości. Pozwala to na zarządzanie całym budynkiem, w którym takie zamki zamontowano, z jednego centralnego miejsca, a to na pewno ułatwia działanie w określonych sytuacjach. Można bowiem w razie potrzeby takie drzwi otworzyć nawet nie zbliżając się do nich. Stwarza to spore możliwości administracyjne i na pewno będzie dużym plusem w każdej większej firmie, której zależy na tym, aby można nią zarządzać z jednego miejsca.

 

Zamek elektroniczny czy zamek na kod?

Istnieje także bardziej innowacyjne rozwiązanie, jakim jest zamek elektroniczny na kod. Stwarza on jeszcze większe możliwości jeśli chodzi o bezpieczeństwo, gdyż kod mamy jedynie w głowie. Oczywiście sprawdzi się on tylko w określonych sytuacjach, kiedy oczekujemy naprawdę wysokiej ochrony i przydzielenie dostępu tylko określonym osobom. Oczywiście zastosowanie takich zamków w drzwiach jest tylko jedną z wielu możliwości. Ostatnio coraz częściej słyszy się o zamku elektronicznym do szafki, czy też zamku elektronicznym do sejfu. Szczególnie ten ostatni cieszy się rosnącą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na zgromadzenie swoich dóbr właśnie w sejfie, umieszczonym w specjalnym miejscu w domu i dodatkowo zabezpieczonym. Rozwiązanie takie znajduje zastosowanie również w bankach, które gromadzą przecież naprawdę duże sumy pieniędzy. Jeśli więc takie instytucje decydują się na zamontowanie w swoich sejfach zamka elektronicznego, możemy mieć pewność, że jest to sprawdzone i naprawdę bezpieczne rozwiązanie, które możemy z powodzeniem zastosować w naszej firmie lub przedsiębiorstwie, czy też po prostu w domowym sejfie lub szafce, w której przechowujemy cenne rzeczy lub ważne dokumenty, które wymagają podjęcia odpowiednich środków ostrożności, aby nie dostały się w niepowołane ręce.