aktualności biznes i ekonomia

Zaczynamy biznes – handel antykami i starociami ?

Poszukując pomysł na własny biznes który daje poczucie niezależności finansowej ale także wolność od różnego rodzaju systemowych zasad obowiązujących w korporacjach można wziąć pod uwagę handel antykami i starociami. 

Takie przedmioty codziennego użytku jak antyczny sekretarzyk, szafa, komoda, stojący zegar, to rzeczy które tworzą niezapomnianą aurę w pomieszczeniach. Jest bardzo duże grono osób które jest zainteresowane właśnie w takim urządzeniu swojego lokalu. Dlatego warto stworzyć biznes który dla takich osób właśnie przygotuje ofertę. 

Kto kupuje antyki 

Odbiorcami antyków właśnie wcześniej wspomniany antyczny sekretarzyk tylko osoby prywatne które pragną upiększyć swoje mieszkanie lub dom ale również właściciele restauracji którzy chcą swoje miejsce urządzić W sposób niezwykły wyjątkowy i osiągnąć w ten sposób nigdzie indziej w żadnym innym lokalu Niespotykany klimat. 

Jak zacząć biznes handlu antykami i starociami?  

 Mogłoby się wydawać że należy zacząć od swoich inwestycji ponieważ meble antyczne i inne przedmioty codziennego użytku o charakterze antyków są rzeczami drugimi. Więc aby zakupić taki asortyment należało należy mieć dużą kwotę pieniędzy. Jednak część osób które profesjonalnie zajmują się handlem meblami antycznymi zaczynała od handlu starociami. I tutaj ceny przedstawiają się zgoła inaczej. Ciekawy przedmiot na przykład sprzed 30 lat który już można uznać za staroć można zakupić za kilka złotych. Mogą to być różnego rodzaju meble, urządzenia należące do domowego takie jak roboty kuchenne radyjka wzory zabawki. Dzięki na takich przedmiotach można uzyskiwać o wartości kilkuset procent. Już od kilku a nawet kilkunastu lat bardzo popularne są pamiątki z prl-u. Można nabywać za jeszcze bardzo niskie kwoty a następnie wystawiać je na przykład w serwisach ogłoszeniowych czy na aukcjach i uzyskiwać bardzo ciekawe sprzedażowe. Taka działalność pozwoli nam poznać rynek poznać różnego rodzaju ansa panujące właśnie na rynku staroci ponieważ rynki przenikają się wzajemnie. Następnym etapem mogą być już antyki. 

Chcę handlować antykami. Czy muszę mieć sklep stacjonarny 

Cóż w którym można prezentować dany towar jest bardzo pożądane w tym biznesie. Na pewno trzeba mieć miejsce składowania mebli antycznych typu sekretarzyk czy szafa. Natomiast nie ulega wątpliwości że prowadzenie sklepu często są na tyle duże że stawiają pod znakiem zapytania opłacalność prowadzenia takiego biznesu. Jednak tak czy inaczej miejsce do kulturalnej prezentacji oferowanych eksponatów bo nawet w ten sposób można nazwać na przykład meble antyczne powinno być zorganizowane. Oczywiście ostatecznie można organizować i we własnym garażu, dla osób które szukają plaży wybranych mebli czy innych antyków może to nie stanowić żadnego problemu. 

Czyli odpowiedź brzmi następująco: profesjonalny sklep z antykami na pewno pomaga w sprzedaży tego typu asortymentu jednak kiedy nie jest on opłacalny trzeba tak czy inaczej zorganizować miejsce prezentacji antyków które oferujemy.