aktualności biznes i ekonomia

Samozamykacz do drzwi biurowych

Praca w biurze wiąże się nie tylko z ciągłym przebywaniem za biurkiem, ale również z czynnym ruchem. Często załatwia się sprawy bieżące dosłownie w biegu, biegając po wszystkich pomieszczeniach znajdujących się w biurowcu. Odwiedzając wszystkie pokoje pracownicze często pomijamy zamykać drzwi przy wchodzeniu lub wychodzeniu. Jest to czynność niezwykle istotna jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Technicy i konstruktorzy już jakiś czas temu wynaleźli sposób na niedomknięte drzwi. Po prostu wystarczy zainstalować w nich dyskretny samozamykacz do drzwi. Tego rodzaju rozwiązanie świetnie sprawdzi się w:

– pokojach biurowych

– głównych drzwiach wejściowych do całego kompleksu biurowego

– małych biurach w parterowych budynkach

– instytucjach bankowych

– wszelkiego rodzaju urzędach

– przedsiębiorstwach pożytku publicznego 

– prywatnych domach i mieszkaniach, gdzie być może także prowadzi się działalność gospodarczą i może istnieć wysokie ryzyko włamania, przedostania się na teren kogoś niepożądanego 

Samozamykacz do drzwi – korzyści z posiadania 

Instalując samozamykacz do drzwi, zyskujemy komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo. W momencie, gdy ważna sprawa nie czeka zwłoki, ostatnią rzeczą, jaką zaprzątamy naszą uwagę, jest właściwe domykanie drzwi. Ergonomicznie zaprojektowane samozamykacze do drzwi mogą przybierać postać listwową lub ramieniową. Istnieje wiele modeli tych rozwiązań, które idealnie pasować będą do każdego typu drzwi, niezależnie od tego, z jakiego materiału zostały wykonane i jaką grubością powłoki ochronnej się charakteryzują. Samozamykacz do drzwi w żaden sposób nie będzie negatywnie działał na stan techniczny formy. Drzwi zamykać się będą płynnie i lekko, czego nawet nie zauważymy. Dzięki samozamykaczom drzwi domykają się niezwykle dyskretnie i bez zbędnego hałasu. Każdemu, kto w miejscu pracy czy zamieszkania ceni sobie spokój, warto polecić to optymalne rozwiązanie! 

Samozamykacz do drzwi – nikt niepożądany nas nie odwiedzi!

Najważniejszym punktem jest bezpieczeństwo. W miejscu, gdzie gromadzi się kapitał i gdzie każdego dnia przepływają dziesiątki ludzi, trzeba zadbać o odpowiednie środki ostrożności. Wiele modeli współczesnych samozamykaczy do drzwi ma dodatkowe bonusy w postaci blokad. To oznacza, że po automatycznym zatrzaśnięciu się drzwi nie można ich uruchomić inaczej, niż tylko za pomocą klucza lub karty czytnikowej, jeśli taka opcja także jest brana pod uwagę. Takie rozwiązanie pomaga raz na zawsze wystrzegać się ryzykownych sytuacji, związanych z działaniami złodziei z zewnątrz, a także nieuczciwych pracowników. Współcześnie produkowane samozamykacze do drzwi posiadają wiele dodatkowych funkcji, np. antywiatrową. To idealne rozwiązanie techniczne stosuje się nie tylko w drzwiach, ale również w bramach oraz furtkach. Jak widać, o bezpieczeństwo można zadbać także poza wnętrzami chronionego budynku. Ci, którzy choć raz skorzystają z samozamykaczy, będą inwestować w nie regularnie. Przystępna cena i wysoka jakość techniczna to ich największe atuty!