dom Ogólna

Rolety dachowe

W wielu nowocześnie urządzonych domach, czy willach, znajdziemy baseny przydomowe, oranżerie, czy ogrody zamykane na zimę, które zamiast dachu posiadają wbudowany system okien. Zapewnia to niebywałe widoki zarówno w słoneczny dzień, jak i gwieździstą noc, a jeśli chodzi o ogrody – niezbędną dla roślin dawkę światła. Problem pojawia się jednak zimą, kiedy to temperatury spadają do takiego poziomu, że w pomieszczeniu robi się zwyczajnie zimno, gdyż okna nie są w stanie zapewnić odpowiedniej izolacji. Z pomocą przychodzą wtedy rolety dachowe, które są w stanie taką izolację zapewnić. Choć w Polsce nie są jeszcze tak popularne, jak w krajach zachodnich, wzbudzają coraz większe zainteresowanie i pojawiają się na dachach coraz większej ilości oranżerii, czy ogrodów zimowych, a także basenów. W przypadku tych ostatnich, nie trzeba rezygnować z tej formy sportu tylko dlatego, że na zewnątrz leży śnieg. Dzięki zastosowaniu wspomnianych rolet, możemy cieszyć się dobrą izolacją i zachowaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczenia nawet w najchłodniejsze dni.

 

Dachowe rolety zewnętrznewiele korzyści w jednym produkcie

Zastosowanie rolet dachowych zewnętrznych daje wiele korzyści. Jedną z najbardziej oczywistych jest wspomniana już izolacja i zapewnienie odpowiedniej temperatury wnętrza. Jeśli zastosujemy tego typu rolety zarówno na przeszklonym dachu, jak i w oknach, możemy mieć pewność, że pomieszczenie się nie wyziębi. Daje nam to wymierne korzyści w postaci oszczędności na ogrzewaniu. W całym sezonie, a nawet w jednym miesiącu odczujemy znaczną różnicę w rachunkach. I choć rolety dachowe wiążą się ze sporym wydatkiem, to tak naprawdę ich koszt zwróci nam się w nie tak długim czasie. Z drugiej strony, przez cały rok będziemy mogli cieszyć się na przykład zielenią naszego zamkniętego ogrodu, który w innym wypadku, bez montowania rolet, cieszyłby nas jedynie w sezonie, w którym panują odpowiednie temperatury, a przy ostatnich zmianach klimatycznych nawet ten sezon staje się niepewny. Rozwiązanie to pozwala nam także hodować rośliny bardziej egzotyczne, które normalnie nie wyrosłyby w naszych warunkach klimatycznych. Poza tym zapewnia nam również dużo większe bezpieczeństwo, gdyż o ile łatwo dostać się przez przeszklony dom do wnętrza domu, o tyle sforsowanie rolet dachowych nie jest już takie proste. Możemy więc czuć się bezpieczniej we własnym domu.

 

Dachowe rolety zewnętrznecena godna jakości

Choć za rolety dachowe zewnętrzne trzeba trochę zapłacić, to są one warte swojej ceny. Poza oczywistymi korzyściami wspomnianymi wyżej, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz sposób ich montowania. Rolety te są tworzone z wysokiej jakości materiałów, najczęściej aluminium i są odporne na zamarzanie, dzięki czemu można je montować nawet w miejscach gdzie temperatury spadają bardzo nisko poniżej zera. Sposób montażu oddzielnych lameli pozwala na ich odpowiednie ułożenie, a gdy są już zamontowanie na ich sterowanie za pomocą pilota, czy też tabletu lub smartfonu. Ten innowacyjny system dostosowuje się do potrzeb tak zwanego inteligentnego domu zarządzanego na odległość. Ponadto, dzięki temu, że panele można montować osobnymi segmentami, sprawdzają się doskonale na większych powierzchniach, na których jest niezbędne montowanie rolet etapami. Ponadto za pomocą sterowania na odległość można ustawiać rolety tak, aby w razie potrzeby dostarczyć optymalną ilość światła w zimowe słoneczne dni, nie tracąc przy tym nagromadzonego ciepła. Dzięki silnikowi elektrycznemu oraz rozwiniętemu mechanizmowi poruszania rolet dachowych, są one jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla pomieszczeń, w których należy utrzymać stałą temperaturę przez cały rok. Jeśli więc posiadasz oranżerię, ogród, czy basem z przeszklonym dachem i szukasz rozwiązania, które pomoże Ci go zabezpieczyć zimą, być może tego typu rolety są właśnie tym czego szukasz i co spełni swoją rolę w Twoim domu.