rozrywka sport i rekreacja zdrowie

Majówka nad morzem – najpopularniejsze miejsca

Budząca się do życia przyroda, śpiew ptaków, kojący szum fal,…tak to wszystko może być w zasięgu naszej ręki, jeśli tylko wybierzemy weekend majowy nad polskim morzem.

Majówka nad morzem na łonie natury

Planowanie weekendu majowego jest bardzo popularne i stało się pewnego rodzaju naszą tradycją wyjazdową, chociażby często ze względu na sprzyjający układ dni wolnych od pracy. Każdego roku wiele osób wybiera weekend majowy nad morzem. Na pewno na długo pozostaje w naszej pamięci widok budzącego się do życia otoczenia i staje się motorem do naszych dalszych zmagań życiowych. Stresy, trudne sytuacje w pracy, ciągły pośpiech są zmorą naszych czasów. Okazuje się,że aby zredukować napięcie spowodowane stresem wystarczy nawet krótki kontakt z naturą. Otóż, majówka nad morzem jest świetną okazją na odstresowanie się. Jest czasami pierwszą szansą po depresyjnej często zimie na relaks, kontakt z przyrodą i wyjazd z miasta. Urlop majowy wcale nie musi być długi ale może być intensywny, gdy wybierzemy właśnie majówkę nad morzem. Badania naukowców dowodzą, że obcowanie z przyrodą jest bardzo skutecznym sposobem na redukcję stresu i naszego złego samopoczucia. Pomysł na weekend majowy nad morzem może okazać się trafną kuracją na odstresowanie się i zredukowanie poziomu napięcia w naszym organizmie.

Majówka nad morzem i jazda konna

Dla miłośników koni i chęci bliższego kontaktu z tymi zwierzętami kurorty nadmorskie oferują różne atrakcje z tym związane, a majówka nad morzem jest bardzo sprzyjającym do tego okresem. Kontakt i obcowanie z końmi jest również doskonałym sposobem na odstresowanie się. Widok młodych koni i źrebaków pędzących w tle cudnej zieleni pastwisk zawsze cieszy nasze oko i wzbudza podziw. Obcowanie z końmi dostarcza nam wiele radości. Dla odważnych świetną atrakcją i odskocznią od codzienności może okazać się przejażdżka konna po plaży. A może niejednego zainspiruje i zaszczepi w nim nowe zainteresowanie, jakim jest zamiłowanie do jeździectwa, na dłuższy czas, nie tylko podczas weekendu majowego nad morzem. Niektórzy mówią,że jazda konna to najpiękniejszy sport na świecie, a miłośnicy tych zwierząt potrafią spędzać całe dnie w stajni, poświęcając się opiece i czerpiąc z tego wiele przyjemności i energii do życia. Nietuzinkowym zamiłowaniem do jeździectwa może zarazić nas stadnina koni, będąca nieodłączną częścią kompleksu wypoczynkowego Pałacu Ciekocinko Hotel Resort & Wellness. Wysportowane konie mogą dostarczyć nam wiele emocji w pokazach i widowiskach, podczas organizowanych imprez jeździeckich.

Majówka nad morzem jest bardzo dobrym pomysłem na odpoczynek.