aktualności

Leczenie kanałowe zęba – co należy wiedzieć?

Leczenie kanałowe zęba to jedna z najlepszych metod, która pozwala na uratowanie przed całkowitym usunięciem. To jedna z takich metod, która owiana jest złą tajemnicą przez…przeszłość. Co należy wiedzieć o endodoncji?

Skutecznie leczenie kanałowe zęba

Otóż, leczenie kanałowe zęba to jedna z usług, jakie dzisiaj oferowane są przez wszystkie gabinety stomatologiczne. Zanim lekarz podejmie się leczenia kanałowego zęba, konieczne jest wykonanie zdjęcia RTG, które zobrazuje aktualny stan zęba. Dzięki temu można ocenić, czy opłaca się wykonywać leczenie endodontyczne, czy jest to zbyteczny wysiłek. Leczenie kanałowe zęba wymaga podania znieczulenia. Jest to spowodowane tym, że nerwy znajdujące się w kanałach zębowych są mocno unerwione. Jeszcze kilkanaście lat temu podawanie znieczulenia podczas tej formy leczenia nie było proponowane, dlatego ludzie obawiali się endodoncji.

Przebieg leczenie kanałowego zęba

Leczenie kanałowe zęba może być rozłożone na kilka wizyt. Wszystko w zależności od tego, jak będzie wyglądała miazga zębowa i jak sam ząb będzie reagował na podanie lekarstwa. Samo otwarcie zęba przed leczeniem przynosi ogromna ulgę, ponieważ zostają uwolnione gazy. Lekarz oczyszcza ząb z próchnicy i innych złogów, jakie znajdują się w kanałach. Dentysta wypełnia ząb specjalnym materiałem. Jak długo będzie trwało leczenie kanałowe zęba? To wszystko zależne jest od tego, jak długo będą oczyszczały się kanały po podaniu odpowiedniego lekarstwa.