aktualności biznes i ekonomia

Jak dobrze wybrać ręczniki hotelowe?

Goście w hotelu zwracają uwagę na wiele szczegółów związanych z pobytem, a które wpływają bezpośrednio na ich opinie o wybranym hotelu. Nawet takie wyroby jak ręczniki hotelowe mogą wpływać na opinię klientów o hotelu. Warto jest z tego powodu zadbać o wybranie ręczników hotelowych o odpowiednich właściwościach.

 

Wybierając ręczniki do hotelu warto jest kierować się wytrzymałością materiałów zastosowanych przy produkcji ręczników. Ręczniki w hotelach muszą być często prane, by zachowany był odpowiedni poziom higieny. Materiały, z których wykonane są ręczniki są z tego powodu narażone na regularne działanie wody, detergentów oraz wysokich temperatur. Im materiały są bardziej odporne na pranie, tym znacznie dłużej ręczniki hotelowe będą w stanie zachować estetyczny wygląd.

Materiały, z których wykonane są ręczniki do hoteli powinny posiadać również odpowiednią gramaturę. Wykonane z cienki materiałów ręczniki to najczęściej znacznie gorsza jakość. Estetyczna strona takich ręczników również pozostawia wiele do życzenia. Luksusowe hotele decydują się z tego powodu na ręczniki, wykonane z najgrubszych materiałów. Takie ręczniki prezentują się w sposób ekskluzywny, a także zapewniają wyjątkową miękkość. Oczywiście mniej renomowane hotele mogą postawić na ręczniki z nieco cieńszych materiałów. Jednak gramatura materiałów, z których wykonane są ręczniki hotelowe powinna oscylować w okolicach wartości pięćset.

Popularne materiały

Do najbardziej popularnych materiałów, z których produkowane są ręczniki hotelowe, zalicza się bawełna. Jest to związane z właściwościami tego materiału, do których zaliczyć można między innymi odporność na częste pranie. Jeśli chce się pozyskać ręczniki o wyjątkowych właściwościach można postawić na bawełnę egipską. Jest to materiał, który po każdym praniu staje się miększy. Natomiast trzeba liczyć się z koniecznością wydania znacznie większych pieniędzy na ręczniki wykonane z bawełny egipskiej.

Idealny skład surowcowy

Gdy chce się zamówić ręczniki do hotelu w większej ilości, a nie ma się pewności, który skład surowcowy będzie odpowiedni, można zdecydować się na zamówienie próbne. Pozwala to pozyskać próbny ręcznik hotelowy, który można sprawdzić pod kątem miękkości czy właściwości ręcznika po praniu. Dobrym rozwiązaniem przy wyborze ręczników hotelowych jest skorzystanie z informacji dostępnych na stronach internetowych producentów. Pozwala to zorientować się w cenach, ale również w składzie surowcowym różnych rodzajów ręczników hotelowych.

Kolorystyka ręczników hotelowych

Nie bez znaczenia jest zdecydowanie się na takie ręczniki do hotelu, które mają odpowiednią kolorystykę. Kolor ręcznika może być dopasowany do stylu wnętrza łazienek w pokojach hotelowych. Zdecydować można się również na ręczniki w palecie kolorów przygotowanej na indywidualne zamówienie. Wówczas można zlecić producentowi ręczników hotelowych wykonanie ciekawych wzorów, które sprawią, że ręczniki będą się wyjątkowo prezentowały. Gdy chce się mieć pewność, że ręcznik w hotelu będzie cechował się prostotą oraz elegancją wówczas można postawić na biały kolor. Jest to bezpieczny wybór, który sprawdzi się w niemal każdym hotelu.

Logo na ręczniku

Ręcznik hotelowy może być również elementem budującym markę hotelu. Decydując się na ręcznik z logo hotelu to sposób na zwiększenie szans, że klienci zapamiętają nazwę hotelu. Zamówienie ręczników z logo hotelu nie stanowi obecnie większego problemu, gdyż wielu producentów ręczników hotelowych oferuje takie usługi.