Ogólna

Implanty zębowe czy to dobre rozwiązanie?

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na implanty zębowe i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. To idealne rozwiązanie zarówno dla osób, które straciły jeden ząb lub mają więcej ubytków zębowych i chcą je uzupełnić.Obecnie na rynku stomatologicznym dostępne są różnego rodzaju implanty zębowe, począwszy od metalowych po porcelanowe. Implanty mogą służyć do końca życia pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni implant i dentystę.

Czym są implanty zębowe?

Otóż, implanty stomatologiczne to sztuczne uzębienie, którym można zastąpić braki w uzębieniu albo odbudować zęby, które są zniszczone. Korzeń w implancie najczęściej jest tytanowy, poza tym jest jeszcze korona, czyli najprościej mówiąc sztuczny ząb. Założenie implantu stomatologicznego nie jest proste i składa się z kilku etapów. Po pierwsze wykonuje się wszczepienie implantu, następnie wkręca się śrubę oraz wbudowuje się koronę. Zabieg trwa od 30 minut do 2 godzin w zależności od tego, jak poważny jest problem. Oczywiście trzeba mieć na uwadze to, że integracja śruby z kością trwa kilka miesięcy do pół roku. Wbudowanie implantu nie jest bolesne, gdyż jest wykonywanie z znieczuleniu miejscowym. Niektórzy pacjenci decydują się na pełną narkozę, co też nie jest złym rozwiązaniem, gdy leczenie jest skomplikowane i bardzo bolesne. 

Implanty zębowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto z jakichś powodów tracił swoje zęby. To świetna alternatywa dla protezy, dzięki implantom zębowym komfort życia jest większy.