aktualności edukacja Ogólna

Farby ścienne z brokatem – do jakich wnętrz je stosować?

Czasy, kiedy ściany były niewiele znaczącym tłem wystroju wnętrz, minęły już bezpowrotnie. Obecnie to one stają się jednym z ważniejszych elementów, dlatego warto odbiec od utartych schematów i sięgnąć po farby ścienne z brokatem.

Farby dekoracyjne z brokatem – co warto o nich wiedzieć?

Zauważyć można, że rynek zapewnia nam szeroki wybór farb. Wśród nich wyróżnia się farba ścienna z brokatem, która może dodać pomieszczeniu stylowego wykończenia. Brokatowe drobinki świetnie rozpraszają światło i rozświetlają pomieszczenia, nadając im przy okazji efektu przestrzenności. Farby brokatowe dostępne są w szerokiej palecie barw, dzięki czemu każdy z nas może dobrać ich barwę odpowiednio do swoich oczekiwań, jak i wystroju poszczególnych pomieszczeń.

Wybór farb z brokatem – na co zwrócić uwagę?

Czym się kierować przy wyborze farby z brokatem? Na co zwrócić uwagę, by dane farby ścienne z brokatem sprawdziły się w poszczególnych pomieszczeniach? Na pewno warto zastanowić się nad tym, jaki efekt chcemy uzyskać. Gama dostępnych barw robi naprawdę wrażenie, znajdziemy tutaj zarówno farby z tradycyjnym brokatem, jak i tym perłowym, czy metalicznym. Ogólnie przyjęło się, że srebro idealnie współpracuje z chłodnymi kolorami, a złoto i miedź z ciepłymi. Wybierając zatem farbę brokatową do swoich wnętrz, warto zwrócić uwagę na to, co będzie współgrało z pozostałymi odcieniami farb.

Farby ścienne z brokatem – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Użycie farb ściennych z brokatem może stanowić ciekawy element dekoracyjny wnętrza, jak również nadać mu nietuzinkowego wyglądu. Gdzie jednak takie farby się sprawdzą? W jakich wnętrzach możemy je wykorzystać?

Na pewno w pokoju dziecka. Wybierając farby do malowania ścian wewnętrznych w pokoju malucha, warto zerwać z utartymi schematami i pozwolić sobie na drobinę szaleństwa. Wprowadzenie farby ściennej z brokatem może okazać się tutaj strzałem w dziesiątkę. Farba do pokoju dziecka, która będzie mienić się w świetle nocnej lampki, z pewnością przypadnie do gustu każdemu maluchowi, zwłaszcza jeśli będzie towarzyszył temu jego ulubiony motyw, czy bohater. Fantazyjne pokoje poruszają wyobraźnią dziecka, zapewniają mu dobre samopoczucie oraz sprawiają, że dziecko dobrze czuje się w takim wnętrzu. Dlatego, wystarczy umiejętnie skomponować farby, wzbogacić jej o kilka dodatkowych elementów, jak np. o lampkę nocną i sprawić, że wnętrze nabierze zupełnie nowego wyglądu. Co ciekawe, farbą brokatową możemy pomalować całą ścianę, ale nie tylko, ponieważ możemy je użyć także do malowania fragmentów ścian, na których stworzymy efekt delikatnego migotania.

Farby ścienne z brokatem idealnie wpasują się również we wnętrzu sypialni. Dzięki nim możemy stworzyć nastrojowy klimat i sprawić, że zbudujemy tutaj bardziej intymną i przyjazną atmosferę, co również wpłynie dobroczynnie na samopoczucie oraz sen. Farbę ścienną z brokatem możemy wykorzystać do malowania pojedynczych ścian, jak również wybranych fragmentów. Farby brokatowe bardzo efektownie wyglądają u wezgłowia łoża, przy okazji sprawia, że zagłówek zostaje bardziej wyeksponowany.

 

Jednak na tym nie koniec propozycji, ponieważ farby brokatowe idealnie sprawdzają się także w salonach. Strzałem w dziesiątkę okaże się stworzenie ściany dekoracyjnej, która będzie kontrastowała z pozostałymi ścianami. Bardzo efektownie będzie też prezentowała się w łazience, jak i kuchni. Można zatem stwierdzić, że farby ścienne z brokatem to dobre rozwiązanie do wszystkich pomieszczeń. Jedyne co trzeba zrobić, to idealnie dopasować je do pozostałych elementów, jak również poszczególnych ścian.