aktualności

Dobre restauracje Łódź tylko na ulicy Piotrkowskiej

Łódź jako trzecie pod względem ludności miasto w Polsce (zaraz po Warszawie i Krakowie) ma wiele do zaoferowania turystom, którzy postanowią spędzić tutaj trochę czasu. Jeśli i ty wybierasz się do Łodzi, warto przeczytać ten artykuł do końca.

Perełką miasta jest niewątpliwie ulica Piotrkowska, która znajduje się w samym centrum miasta. Ulica biegnie od Placu Wolności do Placu Niepodległości i rozciąga się na przestrzeni ponad 4 kilometrów. Jest to jedna z najdłuższych ulic handlowych w tej części Europy. Tutaj znajdziesz dobre restauracje lodz, a także mnóstwo zabytków.

Dla podróżnych, którzy uwielbiają pałace, warto zobaczyć trzy pałace, które znajdują się na tej ulicy – są to następujące budynki: zespół pałacowy rodziny Scheiblerów z okresu neobaroku, pałac braci Karola i Emila Steinertów również z okresu neobaroku, a także pałac Ludwika Geyera, który jest pierwszym pałacem powstałym w Łodzi, wybudowany w okresie neorenesansu.

Wśród wielu zabytków można również spotkać najlepsze restauracje w Łodzi, które oferują tradycyjną kuchnię polską, taką jak się kiedyś podawało w Łodzi oraz najbliższych okolicach. Dla klientów smaków orientalnych, zapraszamy do restauracji king kong lodz.

Podsumowując, Łódź to wiodące miasto pod względem historii oraz turystyki. To właśnie tutaj znajdziesz najpiękniejsze pałace położone wzdłuż jednej ulicy, ulicy Piotrkowskiej.