aktualności Ogólna

Czy regeneracja filtrów cząstek stałych jest opłacalna?

W samochodach filtry cząstek stałych są takimi elementami, które mogą dość łatwo ulegać uszkodzeniom. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę, że filtr może nie działać właściwie również ze względu na zabrudzenia. W takim przypadku nie zawsze konieczne jest decydowanie się na wymianę filtra, ale można postawić na usługi regenerowania filtrów.

 

Przy filtrach cząstek stałych trzeba brać pod uwagę, że poruszanie się samochodem bez posiadania filtra może przekładać się na mandaty. Ważne jest z tego powodu w przypadku uszkodzenia się filtra aby zrealizować jego wymianę. Jednak nie zawsze konieczne jest decydowanie się na dokonanie wymiany filtra, gdy w wielu przypadkach możliwe jest dokonanie czyszczenia czy regeneracji filtrów. Warto jest z tego powodu sprawdzić warsztacie, czy możliwe jest wykonanie naprawy filtra. Niezbędne w tym względzie jest zrealizowanie diagnostyki komputerowej, która pozwala wykryć poziom zabrudzenia się filtra. Na tej podstawie można określić, czy możliwe jest realizowanie skutecznego czyszczenia filtra cząstek stałych.

Wybór odpowiedniego warsztatu

Gdy chce się zrealizować czyszczenie czy regenerację filtrów cząstek stałych niezbędne jest zdecydowanie się na wybranie odpowiedniego warsztatu, w którym będzie można liczyć na wykonanie wysokiej jakości usług. Ma to duże znaczenie, gdy zamierza się uzyskać oczekiwane efekty w zakresie czyszczenia filtrów. Zanim wybierze się określony warsztat warto jest sprawdzić informacje od klientów. Na podstawie takich informacji można wybrać taki warsztat, w którym regeneracja dpf warszawa będzie wykonana w sposób profesjonalny oraz skuteczny. Obecnie można wygodnie sprawdzić opinie użytkowników warsztatów, co pozwala wybrać taki warsztat, który jest pozytywnie oceniany w zakresie realizowania usług regenerowania filtrów.

Skuteczna naprawa filtrów

Jeśli naprawa filtra nie będzie możliwa wówczas konieczne jest dokonanie jego wymiany. Oczywiście w warsztatach proponowane są usługi usuwania filtrów, ale trzeba brać pod uwagę, że poruszanie się samochodem bez posiadania filtra może wiązać się z koniecznością zapłacenia mandatu. Z tego powodu dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na dokonanie zakupu nowego filtra. Jednak trzeba brać pod uwagę, że zakup filtra wymaga wydatkowania znacznie większych środków finansowych w stosunku do kosztów wykonania naprawy filtra.

Gdy chce się realizować naprawę filtrów dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na takie firmy, w których stosowane są różne metody regeneracji filtrów. Zdecydować się można na takie firmy, gdzie możliwe jest wykonanie czyszczenia pod ciśnieniem z wykorzystaniem specjalnych środków chemicznych. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku, gdy taka naprawa może być wykonana. Pozwala to ograniczyć koszty w stosunku do wymiany filtrów. Jednak wykonanie naprawy filtrów również innymi metodami będzie tańsze, niż zakup nowego filtra. Natomiast inne metody regenerowania filtrów wymagają zdemontowania filtrów, co wiąże się zawsze z dodatkowymi kosztami.