Ogólna

Busy z Niemiec do Polski – szansa na szybki i tani transport za granicę, czy gorsza alternatywa dla samolotu?

Bez wątpienia to samolot jest najpopularniejszym środkiem transportu za granicę, ponieważ jest to rozwiązanie zupełnie najszybsze. Minusem jest jednak to, że nie w każdym mieście funkcjonuje lotnisko, a połączenia lotnicze nie zawsze pokrywają się z naszymi oczekiwaniami. Niekiedy konieczny jest zatem dodatkowy dojazd, co finalnie sprawia, że podróż i tak jest długa. Mimo tego, że jeszcze nie tak dawno busy kojarzyły się nam raczej z dłużącą się i niekomfortową podróżą, obecnie wygląda to zupełnie inaczej i to pod względem czasu podróży, wygody, a także bezpieczeństwa. Zanim wybierzemy firmę przewozową, musimy zweryfikować pewne istotne czynniki.

W momencie, kiedy pożądane są przez nas busy z Niemiec do Polski zależy nam na tym, aby było to rozwiązanie tak tanie, jak to tylko możliwe. To oczywiste – chcemy zaoszczędzić, jednak warto wiedzieć o tym, że istnieje sporo znacznie ważniejszych aspektów. Czytając to, zapewne przypominamy sobie, jak niegdyś wyglądała podróż busem – niewygodne fotele, brak klimatyzacji i jazda dłużąca się w nieskończoność. Dziś, możemy oczekiwać znacznie wyższych standardów, a pasażerowie mogą przebierać w ofertach. Przewoźnik musi się bardzo postarać, aby przekonać do siebie potencjalnego klienta, który pragnie wyjechać za granicę.

Kwestia pojazdów

Mogą być to tylko przewozy z Polski do Niemiec, albo też znacznie dłuższe i wymagające trasy, natomiast dobrze zaopatrzona flota pojazdów to podstawa, jeżeli chodzi o wszystkie firmy przewozowe. Dla przewoźnika oznacza to inwestycję w najnowocześniejsze samochody osobowe, które są w stanie nie tylko szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie przewozić pasażerów na większe odległości. Chociaż udogodnienia są bardzo istotne, najważniejsze jest oczywiście bezpieczeństwo, dlatego ponad wszystko wymaga się, aby busy były w pełni sprawne techniczne. Nie można również zapomnieć o wszystkich kryteriach, których spełnienie upoważnia dany samochód do przewożenia większej liczby pasażerów.

Jaki kierowca powinien prowadzić busa?

Chociaż może nam się wydawać, że nowoczesny pojazd, który posiada zaawansowane systemy elektroniczne będzie dla nas gwarantem bezpieczeństwa, jednak o wiele ważniejszy będzie odpowiedni, doświadczony i profesjonalny kierowca, który go poprowadzi. Osoba taka, musi doskonale radzić sobie ze stresem, a także ze zmęczeniem podczas wielogodzinnej jazdy. To my musimy zweryfikować to, czy dana firma zatrudnia właśnie takich pracowników, którzy są w pełni uprawnieni do obsługi pojazdów tego typu i transportowania dużej ilości pasażerów. Przewozy z Polski do Holandii to nie jest możliwie najdłuższy przejazd jaki może się zdarzyć, natomiast i tak kierowca musi świetnie znać trasę. Płynna i zgodna z przepisami jazda to coś co charakteryzuje profesjonalnych kierowców, aczkolwiek wymaga się też od nich życzliwości w stosunku do pasażerów, gdyż to szansa na osiągnięcie odpowiedniego komfortu psychicznego, a ten podczas zagranicznych wyjazdów będzie wyjątkowo istotny.

Podróż zagraniczna musi być komfortowa!

Chociaż wiadomo, że busy z Polski do Niemiec nie maja przed sobą dziesiątek tysięcy kilometrów, tak czy inaczej podróżujący będzie wymagał komfortowych warunków. Musimy się przekonać, czy w trakcie podróży spotkają nas przesiadki, a także jak dużo jest przewidywanych przystanków. Niezwykle często pasażerowie sięgają po rozwiązanie door to door, które zakłada jednocześnie odbiór oraz odstawienie go pod wskazanym adresem. Obecnie, wymaga się aby busy miały nie tylko sprawną i regulowaną klimatyzację oraz wygodne, ergonomiczne fotele, gdyż standardem jest już bezpłatny dostęp do Internetu, telewizji oraz możliwość kupna przekąsek oraz napojów.